Sprzęt fizjoterapeutyczny – aparat do terapii ultradźwiękowej

Sprzęt fizjoterapeutyczny – aparat do terapii ultradźwiękowej

Jeśli szukasz aparatów do ultradźwięków, koniecznie wejdź na http://bit.ly/2EO30NG.

Obecnie fizjoterapeuci na porządku dziennym stosują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, bo prawidłowo aplikowane ultradźwięki bardzo korzystnie oddziałują na zdrowie pacjentów. Stosuje się je do masażu mięśni, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do uśmierzania bólu, redukowania napięcia mięśniowego i poprawy przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie przy użyciu dobrego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do ultradźwięków – charakterystyka

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko 100 lat, opiera się na dwóch typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają przede wszystkim na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – blizn, stawów, ścięgien oraz wiązadeł i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku czy też przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają zbawienny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny lub przenośny?

Funkcjonują dwa typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją najlepszą dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów albo przyjmujących ich w wielu gabinetach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje sporą ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z NFZ – najlepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]