Technologia POD a wczesne diagnozowanie raka piersi

Technologia POD a wczesne diagnozowanie raka piersi

Więcej na temat wczesnego diagnozowania raka piersi na ailiscare.com.

Rak gruczołu piersiowego jest chorobą, która co roku dotyka ponad milion kobiet we wszystkich zakątkach świata. W dużym procencie kazusów ten złośliwy nowotwór identyfikowany jest za późno, co kilkukrotnie podnosi prawdopodobieństwo przerzutów na inne organy (m.in. układ kostnylub płuca), a także śmierci. Mimo, że od dekad prowadzanych jest wiele kampanii mających na celu rozpowszechnianie systematycznych badań umożliwiających wczesne diagnozowanie raka piersi, nadal na tę chorobę umiera rok w rok setki tysięcy kobiet, ale i mężczyzn.

Gęste piersi a diagnozowanie raka piersi

Tzw. gęste piersi są jednym z powodów trudności z rozpoznaniem nowotworu piersi na początkowym etapie. Charakteryzują się one tym, iż znajduje się w nich o wiele więcej gruczołów mlecznych od tkanki tłuszczowej. Spostrzeżenie guzków w gęstych piersiach jest daleko bardziej skomplikowane – anomalie w tkance nie są widoczne, bo zarówno gruczoły, jak i guzzmiany nowotworowe, oznaczone są na wynikach badań mammograficznych jasnym kolorem. Zmiany trudno również wyczuć w badaniu dotykiem. Statystyki są zatem bezwzględne – kobiety mające gęste piersi są w większym stopniu narażone na raka piersi, a sam guz nowotworowy diagnozowany jest u nich w wielu przypadkach w później fazie rozwoju, co poważnie redukuje szanse skutecznej terapii.

Parametryczne Obrazowanie Dynamiczne – technologia w służbie kobiet

AILIS – start-up medyczno-technologiczny – zaprojektował urządzenie wykrywające zmiany rakowate – także te najmniejsze – u kobiet mających gęste piersi. System analizy tkanek piersi użyty w urządzeniu AILIS bazuje na technologii POD, czyli Parametrycznego Obrazowania Dynamicznego. Za sprawą obrazowania układu krwionośnego i przedwczesnego ujawniania zaczynającego się procesu angiogenezy, posiada ona ogromny potencjał wczesnej diagnostyki raka piersi. Badanie z zastosowaniem tego przyrządu daje kobietom pełny komfort: przebiega bezdotykowo, bez obecności osób postronnych, a przy tym trwa zaledwie kilka minut. W metodzie wypracowanej przez AILIS analizę rezultatów badania wykonuje AI. Radiolog bada wyłącznie przypadki, gdzie jest duże prawdopodobieństwo rozwoju nowotworu. Rozpowszechnienie systemu zaprojektowanego przez zespół AILIS pozwoli w niedalekiej przyszłości na szybsze i tańsze diagnozowanie raka piersi.

Nasza lokalizacja:
AILIS
Isalus Sp. z o. o.
ul. prof. Michała Życzkowskiego 14
31-864 Kraków