Terapia małżeńska – aby małżeństwo było znowu udane

Terapia małżeńska – aby małżeństwo było znowu udane

Każda para może napotkać rozmaite problemy. Na szczęście aktualnie można sobie z nimi radzić naprawdę skutecznie. Idealnym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska przeprowadzana przez doświadczonego oraz wykwalifikowanego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach może okazać się pomocna?

Do terapeuty przychodzą pary borykające się z przeróżnymi problemami. Specjalista pomaga pokonać kryzysy powiązane z niewiernością jednego z partnerów, a także pomoże w razie uzależnienia, jednak tutaj często konieczne będzie też specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog okaże się być wsparciem w okresie choroby małżonków czy ich dzieci. Jest przydatny w momencie, gdy między partnerami rodzą się konflikty, których nie są w stanie przezwyciężyć samodzielnie. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomaga także pokonać trudności oraz scementować partnerstwo. Poprawia się zdolność porozumiewania się między żoną i mężem – dzięku temu ich związek ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga zrozumieć partnerom jakie mają oczekiwania i potrzeby. Uczy on, że małżeństwo to nie tylko czerpanie korzyści, ale przede wszystkim dawanie czegoś w zamian. Pomoc terapeuty sprawia, że możliwe staje się zidentyfikowanie przyczyn , które leżą u podłoża partnerskich problemów. Pary, które odbyły terapię małżeńską posiadają wiedzę potrzebną do tego, aby bardzo dobrze pokonywać problemy w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy na terenie Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła na Wyspy przyczyniła się do tego, że na chwilę obecną bez trudu spotkamy polskiego psychologa również na brytyjskiej ziemi. Posługiwanie się językiem polskim usprawnia terapię i podnosi komfort małżeństwa, które postanowiło postawić na usługi specjalisty. Także na emigracji opłaca się zawalczyć o własne małżeństwo, które nierzadko właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z przeróżnymi kłopotami. Trzeba pamiętać, że terapia nie jest wstydem, a dzięki niej partnerstwo może wkroczyć na całkowicie nowe tory. Rozejście się to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Nasza lokalizacja:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339