O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

Jeśli chcesz nabyć panele drewniane, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Panele podłogowe wyglądają niemal tak, jak drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie parę chwil, a każdy upora się z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym wyjaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – maksymalna zawartość wody w wylewce to 3%. Warto pamiętać także o oddzieleniu ich od podłoża – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli kupionych kilka godzin temu – najlepiej zrobisz, czekając czterdzieści osiem godzin – dzięki temu pozbędą się nadmiaru wody. Panele i narzędzia gotowe?

Montaż paneli podłogowych

Rozpoczynając montaż paneli, pamiętaj o jednym – najlepiej robić to zaczynając od kąta pomieszczenia. Przed ich montażem, dokładnie obejrzyj każdy z nich i znajdź ewentualne uszkodzenia, gdyż później producent może nie uznać reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłogi – dopuszczalna wartość to 15 stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie do okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – w ten sposób, by dłuższy bok przylegał do dłuższej fasady. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi montażowemu, nie powinieneś mieć żadnych trudności.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak inne wyroby drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany ciepła w pokoju. Należy więc zapewnić im szczeliny przyścienne o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – do ich zamaskowania możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]