Stolik kawowy – nie zapomnij o nim przy aranżacji salonu

Stolik kawowy – nie zapomnij o nim przy aranżacji salonu

Więcej szczegółów o stoliku vintage.

Stolik kawowy jest popularnym meblem, którego wciąż używa się w większości mieszkań, chociaż niekiedy zdarza się, że poniektórzy projektanci wnętrz nieraz marginalizują go w aranżacjach. Nie jest to zadziwiające, ponieważ mebel ten łączy w sobie jednocześnie funkcję użytkową, jak i dekoracyjną.

Zastosowanie stolika kawowego

Większość czasu spędzamy w pokoju dziennym. Tu odpoczywamy, oglądamy seriale, czytamy czasopisma, podejmujemy gości, również tu częstokroć też spożywamy posiłki. Oczywiste jest więc, iż meble użyte w salonie muszą komponować przestrzeń, która jest przytulna, ale która równolegle nie pozbawia jej użyteczności. Stolik kawowy, jak podkreśla jego nazwa, służy z reguły jako mebel, na którym kładziemy filiżanki z kawą lub herbatą oraz przekąski, wtedy kiedy przyjmujemy gości, ale także gdy odprężamy się z rodziną. Druga funkcja, jaką ma stolik kawowy to miejsce przechowywania małych urządzeń oraz rzeczy, po które często sięgamy, np. pilota do telewizora, tabletu, okularów albo książek, którymi aktualnie się zaczytujemy. Jest to także miejsce, gdzie można po prostu ułożyć małe ozdoby, jak świeczniki lub misę z suszonymi kwiatami.

Nowoczesny stoliki kawowe – wybierz ofertę uznanych projektantów

Mimo swoich paru funkcji stolik kawowy powinien być w na swój sposób nie rzucający się w oczy, a więc właściwie dopasowany w układ pomieszczenia. Jest to najczęściej niski mebel – ma przeważnie 40-50 cm wysokości, dlatego że nie może przesłaniać przestrzeni salonu, ale również postawione na nim drobiazgi czy filiżanki muszą być w zasięgu ręki osób, które z nich korzystają. Nowoczesne designerskie stoliki kawowe produkowane w atelier doświadczonych projektantów perfekcyjnie godzą w sobie rolę dekoracyjną i użytkową. Różnorodność form tego typu stolików kawowych sprawia, że kupujący bez trudu odnajdzie model pasujący do stylu retro, paryskiego czy do industrialnego loftu. Warto zdecydować się meble rzemieślnicze, wytworzone ręcznie z litego drewna, co daje pewność, iż będą nie tylko świetnie się prezentować, ale będą też mocne.

Nasza lokalizacja:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]