Antena naziemna – cechy typowe i elementy istotne

Antena naziemna – cechy typowe i elementy istotne

Zamów antenę naziemną

W przeważającej większości domów dostrzec można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie życia bez telewizji. Aby jednak telewizor nie stał się bezużytecznym przedmiotem, należy zaopatrzyć się też w dobrej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w przeróżnych sytuacjach.

Antena naziemna – co można znaleźć w sprzedaży?

Wybór anten DVB-T jest dziś niezwykle szeroki. W sprzedaży znajdują się pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, jak również anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Znajdujące się dzisiaj w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się głównie łatwością instalacji. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w dłoni narzędzia niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które na ten moment oferują nam producenci, odznaczają się też świetną wytrzymałością na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. W związku z tym umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na świetnym poziomie przez niezwykle długi czas.

Antena telewizyjna – co powinno się brać pod uwagę przy jej zakupie?

Wielka oferta anten tego rodzaju sprawiła, że należy bardzo przemyśleć wybór anteny, którą planujemy zastosować. Warto wiedzieć, że pod uwagę powinno się brać wiele uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników szybko znajdziemy w Internecie. Znaczenie ma też moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Uwzględnić należy zawsze ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Duże znaczenie ma również to, czy zamieszkujemy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]