Bagażniki bazowe – zamontuj jeśli wyjeżdżasz w daleką podróż

Bagażniki bazowe – zamontuj jeśli wyjeżdżasz w daleką podróż

Tu znajdziesz bagażniki dachowe

Podróż samochodem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszelkie niezbędne w trakcie urlopu akcesoria. Zazwyczaj nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na spore wymiary niektórych przedmiotów. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o nartach i rowerach, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe przystosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Ładowność samochodu znacznie zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym sprzętom ochronę przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie wpływa znamiennie na spadek osiągów pojazdu, ponieważ ma aerodynamiczny kształt. Do jego montażu potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeżeli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je założyć sami. Miejmy jednakże na uwadze, aby wybór modelu właściwego do budowy naszego auta oraz montaż poprzeczek powierzyć zawodowcom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe na dach i tył pojazdu

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy także kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy autem kajaki, narty czy rowery. Uchwyty tego typu są przeważnie dedykowane do przewozu danego rodzaju sprzętu – gwarantują więc maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno w tylnej części samochodu – na klapie bagażnika lub haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, że rowerom nie grozi wtedy kolizja z tablicami, nisko wiszącymi gałęziami i wiaduktami.

Nasza lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]