Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Chcesz zamówić sztylpy? Odwiedź ten adres

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą cholewą do kolan. I choć rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, nie znaczy, że nie mają wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować aż kilka tysięcy złotych. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa znacznie utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Na szczęście, sztylpy i czapsy nie mają tych wad.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – czym się charakteryzują

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące ochronę wyższej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, zapewniając ochronę dla nogi na całej długości, natomiast drugie – chronią wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych materiałów. W sprzedaży zazwyczaj znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechuje znacznie niższa cena. Skutkiem tego są zalecane jeźdźcom z zawężonym budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Szeroki wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc również jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]