Czy shuttersy sprawdzą się na oknach w sypialni i w salonie?

Czy shuttersy sprawdzą się na oknach w sypialni i w salonie?

Jeśli szukasz realizacji z zastosowaniem shuttersów w sypialni skieruj się tutaj.

Szatersy (shutters), czyli dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się najczęściej z aranżacją wnętrz w stylu południowoamerykańskim czy afrykańskim. Tymczasem ten moduł osłony okna można wykorzystać również w polskich domach – jest to niezmiernie trwałe, a przy tym bardzo dobrze wyglądające rozwiązanie, które w wielu przypadkach sprawdzi się lepiej niż modne obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia

Shuttersy w salonie czy w pokoju dziennym, wypełniają dwie funkcje – dekoracyjną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie zwiększają estetykę salonu. Ich lamele są szersze, dzięki czemu rewelacyjnie uzupełniają stylistykę większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, bo to w salonie podejmuje się gości oraz przesiaduje się w nim sporą część dnia. Z tej przyczyny wypada zatroszczyć się, aby ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale równocześnie wygodny. Opcja wybrania stopnia pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza, co pozwala np. na przyjemne jego ściemnienie, jeśli chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub zupełne jego zaciemnienie, gdy chcemy obejrzeć serial.

Shuttersy w sypialni – znakomita osłona przed hałasem

Swoboda regulacji wnikania promieni słonecznych do pokoju jest zdecydowanie najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednakże także z innego powodu – za ich sprawą da się efektywnie korygować temperaturę pokoju, która w sporej mierze oddziałuje na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w okresie letnim łatwiej jest zachować niską temperaturę w sypialni, z kolei w okresie zimowym przez dłuższy czas zatrzymamy w niej ciepło. Co więcej takie okiennice lepiej chronią przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Osiada się na nich mniej cząsteczek kurzu niż w plisach zasłon, a ich pielęgnacja jest bardzo łatwa i trwa w zasadzie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się też w pokoju dziecka, w łazience czy w kuchni.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]