Czym jest antena satelitarna?

Czym jest antena satelitarna?

Więcej o antenie SAT na www.telmor.pl.

Większość z nas ma we własnym domu telewizor. Mimo tego, że coraz chętniej uprawiamy sport, lubimy od czasu do czasu zobaczyć interesujący film lub talk-show telewizyjny. Aby odbiór kanału telewizyjnego był możliwy, niezbędna jest posiadanie właściwie dobranej anteny. Doskonale nada się do tego antena SAT, którą aktualnie można kupić bez żadnego problemu.

Antena SAT – jak to działa?

Termin antena SAT oznacza nic innego, jak świetnie znaną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli przynajmniej parę razy w życiu. Jest to urządzenie z trudną do przeoczenia czaszą, która często określana bywa mianem talerza. Ten rodzaj anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Wykorzystując antenę satelitarną można więc odbierać wciąż nadzwyczaj lubianą na terenie Polski telewizję satelitarną, która często wybierana jest przez sporą część widzów zamiast kablówki . Dzieje się tak dlatego, że z kablówki nie wszędzie można skorzystać. Wyliczyć można kilka rodzajów anten SAT. Kupić można zatem anteny paraboliczne, offsetowe, wieloogniskowe i panelowe. Anteny SAT charakteryzują się określonymi właściwościami – różnią się na przykład średnicą jaką posiada czasza. Aktualnie w przeważającej liczbie przypadków konsumenci wybierają jednak modele, których średnica wynosi od 18 do 35 cali. Anteny wykonane są tak, aby nie ulegały zniszczeniu na skutek działania zmiennych warunków atmosferycznych. Dzięki temu deszcz, śnieg, niskie oraz wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich stan techniczny. Doskonałej jakości antena satelitarna będzie mogła być użytkowana długi okres czasu.

Co oprócz anteny satelitarnej jest konieczne do odbioru telewizji satelitarnej?

Antena satelitarna nie jest wyłącznym urządzeniem potrzebnym do tego, by bez trudu odbierać kanały. Oprócz niej trzeba także posiadać odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie odpowiednio umocowana w określonym miejscu. Potrzebny jest również konwerter (dwupasmowy lub działający na osobnym paśmie), kabel antenowy oraz odbiornik satelitarny.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]