Kapsułki Cafissimo – poznaj alternatywy

Kapsułki Cafissimo – poznaj alternatywy

Jeśli chcesz kupić kapsułki do ekspresu Tchibo Cafissimo, zobacz tu.

Technika parzenia kawa w kapsułkach została opracowana czterdzieści lat temu i za czasem pozyskiwała sobie nowych miłośników. Ten wygodny proces pozwala na przyrządzanie napoju wysokiej jakości niezwykle prostą metodą – trzeba włożyć kapsułkę z kawą do zasobnika w ekspresie, dodać wodę do pojemnika i już po minucie można delektować się aromatyczną kawą.

Kawy single origin z Kolumbii i Nikaragui – zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo

Istnieje parę systemów przygotowywania kawy w kapsułach. Ten stworzony przez niemiecką firmę Tchibo jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych globalnie. Kapsułki Tchibo Cafissimo mają inny kształt niż pozostałe, co przez długi czas zmuszało klientów do zaopatrywania się w kapsułki z kawą u jednego dostawcy. Kwestia ta dotyczyła każdego systemu w kapsułkach, jakkolwiek w ostatnich latach oferowanych jest w sprzedaży – również w naszym kraju – coraz więcej ich zamienników. Włoska firma Italian Coffee wytwarza kapsułki do wielu systemów, w tym również zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo. W tym systemie producent ten utworzył linię kaw speciality, czyli tzw. kaw single origin. Ziarna tych kaw charakteryzują się tym, iż pochodzą z jednej uprawy, zbioru i gatunku. Smak takiej kawy jest unikatowy, gdyż stworzyło go sporo różnych czynników, m.in. konkretna pogoda panująca w roku wzrostu roślin. Łączenie takich kaw z dodatkami aromatyzującymi czy mlekiem tłumi ich specyficzny nuty smak. Na rynku dostępne są zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo wyprodukowane z ziaren z Angoli (100% robusta), jak również z Brazylii i Etiopii (100% arabika). W tych ziarnach mocno dostrzegalne są nuty czekoladowe, kakaowe i kwiatowe.

Ile kosztuje napar z zamienników kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Urządzenia do kawy w kapsułkach nadają się zarówno w urzędach czy hostelach, jak i w domu. Koszt kawy w przeliczeniu na jedną porcję nie jest wygórowany – na ogół mieści się w granicy 1,10-1,50 zł. Łatwo zauważyć, iż taka kawa jest kilka razy tańsza aniżeli tożsamy napój podawany w kawiarniach na mieście lub na stołówkach w biurze. Rozsądne ceny i nowoczesny design ekspresów na kapsułki powodują, że coraz częściej znajdują one miejsce w naszych mieszkaniach. Dzięki nim podamy znajomym wysokiej jakości napój w trakcie weekendowych spotkań, a zarazem sami będziemy mogli radować się filiżanką takiej kawy na co dzień, bez lęku o duże koszty. Jeżeli zamierzamy kupić zamienniki kapsułek Tchibo upewnijmy się wcześniej czy są zgodne z naszym sprzętem.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]