Kapsułki do kawy – idealny napar za każdym razem

Kapsułki do kawy – idealny napar za każdym razem

Na https://cafessima.pl znajdziesz więcej informacji o kawa kapsułki

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka ciepłej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się także z przyjaciółmi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w kraju. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale nadal pijemy go zwykle w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kawa w kapsułkach porównywalnie dobra jak w kafejce

Gdy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian albo fantazyjnie przygotowaną wybieramy się zazwyczaj do kawiarni, bo niewielu z nas potrafi przygotować różne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak przekształcić espresso w idealne macchiato, latte czy cappuccino. Dlatego wzięta od dekad, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki z kawą? Przede wszystkim dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się bezbłędnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie należytej ilości wody, podsunięcie kubka lub filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż sprzęt wykona całą robotę za nas.

Kapsułki z kawą – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są kosztowne – małe modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200-300 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to też nie jest znaczny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przygotować w domu za niecałe 1,20 zł – 1,50 zł. Cena waha się naturalnie zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem serwowanym w kawiarni, jest to na ogół ok 10%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest z pewnością ich znaczną zaletą. Smakosze kawy jednak zastanawiają się częstokroć czy kupując ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezpodstawne obawy. Dzisiaj do wszystkich modnych systemów, m.in. Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można nabyć kompatybilne kapsułki.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]