Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Wydają się mało ważnym elementem, ale ich stylistyka ma duży wpływ na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają schludne przeciągnięcie kabli oraz zabezpieczają najniższą część ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością wystarczający argument, żeby nie bagatelizować ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF albo PVC

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter mieszkania i świetnie współgra ze stylowymi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z PVC lub MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i one mogą być wykonane zarówno z różnych tworzyw, jak i z litego drewna. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć dostępne są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeśli nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]