Lonża jeździecka – niezastąpiona podczas lekcji jazdy

Lonża jeździecka – niezastąpiona podczas lekcji jazdy

Więcej o lonży dla konia

Lonża to sprzęt cyklicznie stosowany podczas nauki jazdy konnej i tresur. Jakiego rodzaju lonże dla konia są obecne w sprzedaży? Z czego są wykonywane te sprzęty i gdzie rekomenduje się ich szukać?

Lonża dla konia – rodzaje oraz jej funkcja

Lonża jeździecka to właściwie długa lina, na ogół 5-8 metrowa, na której prowadzi się konia podczas lekcji jazdy i doskonalenia umiejętności związanych z łapaniem strzemion, trzymaniem wodzy, dosiadaniem oraz utrzymywaniem równowagi w siodle. Zwierzę jest prowadzone po zarysie koła, zaś lonża jest wykorzystywana do kontroli zachowania konia. Sprzęt ten służy również woltyżerom oraz akrobatom cyrkowym do szlifowania umiejętności i asekuracji wykonywanych ewolucji. Lonża jest dodatkowo pomocna przy hipoterapii. Lonżę jeździecką wykorzystuje się również w trakcie treningu bez dżokeja – w takim przypadku używana jest do szkolenia młodych zwierząt oraz zapewnienia im stosownej porcji aktywności.

Lonża dla konia – postaw na asortyment od znanych firm

Szerokie spektrum akcesoriów jeździeckich spotkasz w bogato wyposażonych sklepach internetowych sprzedających specjalistyczny sprzęt w atrakcyjnych cenach. Dostarczają one lonże dla konia uznanych marek – takich jak Imperial Riding, Waldhausen czy Kerbl. Chciałbyś kupić lonżę jeździecką w pomarańczowym, turkusowymalbo zielonym kolorze? Internetowy sklep Horse-Trade gwarantuje szeroki wybór akcesoriów, które sprostają wymaganiom nawet najwybredniejszych dżokejów. W sklepie oferowane są artykuły wytworzone między innymi z nylonu. Lonże wyposażone są w obrotowe zapięcie, a miękkie tworzywo jest przyjemne w dotyku.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]