Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

W tym miejscu znajdziesz shuttersy.

Projektując aranżację wnętrza, z reguły nie przeznacza się wiele uwagi na okna. Zwykle wybiera się standardowe rozwiązanie, a więc zasłony i firany, które czasem zestawiane są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno rzadko rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Z czego wytwarzane są okiennice wewnętrzne typu shutters

Najważniejszą właściwością shuttersów (lub też po polsku – szatersów) jest to, że lamele zamontowane na tego typu okiennicach wewnętrznych poruszają się, tym samym można ustawiać je pod różnymi kątami, zależnie od potrzeb mieszkańców. Producenci wytwarzają je z listw drewnianych, z płyt pilśniowych, a także polichlorku winylu (PCV). Okiennice ozdobne shutters montuje się z reguły na oknach, niemniej jednak równie dobrze będą wyglądać na drzwiach czy w szafach. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w polskich domach widuje się wciąż sporadycznie, ale większa część z nas zapewne w kinie czy w telewizji, gdyż te okiennice są często używane na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w Afryce Południowej czy w Nowej Zelandii.

Shuttersy – regulacja kąta lameli bez stosowania żyłek

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice ozdobne shutters pięknie wyglądają, mają one również praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można pasywnie regulować użycie energii słonecznej: latem ograniczać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – utrzymać ciepło przez dłuższy czas. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów wnętrz i da się je założyć je na większości okien. Wytwarza i instaluje się je na zlecenie, co skutkuje tym, że są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednak nadają wnętrzom nadzwyczaj stylowy wygląd, w wyniku czego wpływają na podwyższenie wartości domu. Trzeba także podkreślić, iż okiennice wewnętrzne shutters reguluje się bez wykorzystania żyłek, co posiadacze psotnych psów i kotów czy rodzice ciekawskich dzieci, które zerwać wiszące żyłki, uznają z pewnością za dodatkową zaletę.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]