Poznaj wiodących producentów drukarek 3D

Poznaj wiodących producentów drukarek 3D

Znajdź 3D drukarkę.

W asortymencie firmy CadXpert natkniesz się tylko na urządzenia od uznanych producentów tych rozwiązań: MakerBot oraz FormLabs, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszej sprzedaży, pracują m.in. w technologiach: SLA, FDM oraz PolyJet.

Stratasys – lider branży drukarek 3D

Stratasys jest światowym liderem branży drukarek 3D. Od przeszło 3 dekad – a konkretnie od 1988 r. – dostarcza klientom najnowocześniejsze rozwiązania oraz instrumenty. Szacuje się, iż wykorzystując drukarki 3D oraz inne urządzenia Stratasys można nieomal o 90% obniżyć wydatki na produkcję i czas poświęcony na proces produkcyjny. Główne idee pracy ekspertów firmy Stratasys to zapewnianie najlepszych możliwych usług i urządzeń, jak również wsparcie merytoryczne oraz techniczna. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, polecane dla przemysłu i biznesu. Nowością w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Formlabs to następny lider produkcji drukarek 3D. Czym wyróżnia się ta firma w branży maszyn do druku 3D? Formlabs produkuje niezwykle zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLS i SLA. Nowością w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – niewielkie urządzenie, działające w autorskiej, pionierskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi typ technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszystkie pozostałe urządzenia Formlabs – znamionuje się łatwą obsługą oraz funkcjonalną konstrukcją. Czym autorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Wyraźnie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz szybkością druku, jak również dokładniejszym odzwierciedleniem najdrobniejszych elementów. W LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, dlatego można otrzymać tożsame prototypy, co jest niezmiernie pożądane w seryjnej, masowej produkcji.

MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej jakości profesjonalne urządzenia do druku 3D, pracujące stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tej firmy są szeroko stosowane w najrozmaitszych gałęziach przemysłu, edukacji, biznesu i wielu pozostałych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100°C. Wydruk jest precyzyjny oraz trwały, a podczas procesu wydruku nie zdarza się przemieszczenie warstw oraz nie tworzą się odkształcenia.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]