Sól himalajska – wykorzystanie i właściwości

Sól himalajska – wykorzystanie i właściwości

Jeśli chcesz zamówić sól różową himalajską, skieruj się tutaj.

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości w naszych domach. Czy wiesz jednak, iż posiada ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Sól himalajska – czym jest?

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Cechuje się pięknym różowym odcieniem, jaki pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To naturalnie nadzwyczajny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nietuzinkowy smak i wygląd.

Właściwości soli himalajskiej

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt różnych minerałów i pierwiastków śladowych, co sprawia, iż jest w dużej mierze bardziej odżywcza aniżeli standardowa sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej może pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspomaganie układu trawiennego: co poniektórzy twierdzą, iż sól himalajska może wspierać trawienie przez stymulowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia i stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, szczególnie magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu oraz zmęczenia. Co więcej sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, że ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza poprzez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp i żyrandoli solnych.

Sól himalajska – nie jedynie do kuchni

Okazuje się, że sól himalajska to nie wyłącznie kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Prócz tego, wykorzystywana jest do: Kąpieli solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść relaksujące doświadczenie, jednocześnie nawilżając cerę i dostarczając wartościowych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień oraz infekcji. Fabrykacji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką bądź świeczką tealight tworzą śliczny element dekoracyjny, ale również mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i szerokie zastosowanie, sól himalajska nazywana będzie naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Nasza lokalizacja:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]