Stoliki kawowe pełnią nie tylko funkcje praktyczne

Stoliki kawowe pełnią nie tylko funkcje praktyczne

Stolik kawowy musi być funkcjonalny oraz wygodny w użyciu. Wypada też pamiętać, iż jest to ciekawy detal aranżacji wnętrza. W zależności od naszych wymagań możemy wybierać spośród wielu wariantów stolików. Który jednakże będzie najlepszy?

Jak dobrać odpowiedni stolik kawowy do mieszkania?

Przy doborze stolika trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników. W jakim stylu jest zaprojektowane wnętrze pokoju dziennego? Czy na co dzień pijemy kawę w tym samym miejscu? Czy w czasie picia kawy lubimy poczytać książki lub gazetę? Odpowiedzi na te pytania mogą uprościć nam podjęcie decyzji.

Modele stolików kawowych

Dla tych, którzy lubią optymalne rozwiązania zalecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim meblem uda się nie tylko maksymalnie zaplanować niedużą powierzchnię salonu, ale również bez wysiłku zadbać o jego czystość. Warto rozważyć także zakup stolika ze zdejmowanym blatem.

W przypadku niedużej powierzchni do zagospodarowania, warto rozważyć zakup stolika z kolistym blatem, który zajmuje mniej miejsca niż te w tradycyjnej formie. Kreatywnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w kształcie tacy, które są zarówno praktyczne, jak i świetnie się prezentują.

Popularnością cieszą się też stoliki modułowe, które są skonstruowane tak, by wsuwać je pod siebie. Dodatkowo modele o kształcie hexagonu można swobodnie układać z większą liczbą części. Z kolei osobom, które często pijają kawę w towarzystwie, rekomenduje się ławy lub stoliki z dodatkową możliwością rozłożenia.

Przydatne porady

1. Stolik z okrągłym blatem będzie świetnym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo dzieci bądź zwierząt.
2. Jeżeli cenimy sobie ekologię, to warto zastanowić się nad stolikiem z używanych materiałów, na przykład zrobionym z europalet. Nietuzinkowym pomysłem jest używanie drewnianego pnia lub odnowionego kufra jako stolika do kawy.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na poziomu siedziska, to znaczy około 45-50 centymetrów. Jeżeli planujemy postawić go z boku szezlonga, to dla komfortu użytkownika powinien sięgać do podłokietnika.