Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Jeśli szukasz toczka do jazdy konnej, koniecznie sprawdź https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi znaczną prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia podatna jest szczególnie głowa jeźdźca, która bezwzględnie powinna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jazdy konnej można kupić 2 rodzaje ochrony na głowę – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych akcesoriów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co wybrać?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest z reguły wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednak tak solidnej protekcji jak kask, przez co wskazany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i posiada atesty stosownych organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejszą kwestią przy zakupie kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask winien dysponować odpowiednimi atestami oraz pozwalać na regulację swojego rozmiaru lub być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask jeździecki nie należy też iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej miejscowości nie dostaniemy odpowiedniego modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]